Nynke Hosseinion-Schilder

Nynke Hosseinion-Schilder

19 juni 2025

‘Professionals en naasten naar verbeterde samenwerking’

Sinds januari van dit jaar ben ik, Nynke Hosseinion-Schilder, begonnen met promotieonderzoek binnen YOD-INCLUDED. Dit doe ik met Christian Bakker als promotor en Rianne de Heus en Adrie Gerritsen als co-promotoren. Ik werk parttime, twee dagen onderzoek en twee dagen werk als specialist ouderengeneeskunde bij De Wever in Tilburg.

 

Jonge Mensen met Dementie vormen een bijzondere doelgroep vanwege o.a. hun jonge leeftijd Nynke Hosseinion-Schildermet maatschappelijke en sociale verbindingen en vaak andere kenmerken van dementie dan op oudere leeftijd. Bij het werken op een SCU (special care unit) in het verpleeghuis is het van groot belang om naast de persoon met dementie ook de naasten en het afdelingsteam de aandacht en begeleiding te bieden die nodig is. Bijkomende kenmerken als probleemgedrag bieden extra uitdagingen. Samenwerking is dus een van de belangrijkste onderdelen van ons werk. Omdat die samenwerking helaas niet vanzelfsprekend soepel loopt kunnen vervelende spanningen en onbegrip ontstaan bij alle betrokkenen. Daarom richt dit onderzoek “Family Involvement in Young-onset dementia special care units” zich op het verbeteren van de samenwerking tussen professionals en naasten op dit type afdelingen. In vier werkstromen willen we het welbevinden van naasten en de praktijk en behoeftes rondom familie-participatie verkennen en verbeteren. Als eindresultaat denken we aan het opstellen en uittesten van een toolkit, om uiteindelijk te leiden tot een goede samenwerking wat het welbevinden vergroot van de mensen met dementie, hun naasten en het behandelteam.

 

Ik kreeg de volgende vraag van collega Caitlin, waarvoor dank: In hoeverre zijn de eerste maanden van je onderzoek gegaan zoals je dat verwachtte?

Niet bepaald zoals ik dacht! Ik dacht met volle vaart een onderzoek te gaan starten. Maar er bleken eerst vele andere zaken nodig te zijn zoals toegang op allerlei gebieden, besprekingen, nogmaals uitgebreide onderbouwing en goedkeuring van het onderzoek, cursussen etc. Ook is het wennen om vanuit een bekende omgeving en zelfstandig werkend naar alles nieuw en onbekend te gaan. En met twee losse dagen in de week is het steeds opnieuw focussen en uitdagend qua planning. Dus met deze ervaringen is het zoeken naar een nieuwe balans, hopelijk komt op een gegeven moment die vaart er weer in!

 

Mijn vraag aan Jackie Poos: Hoe verbeter jij de samenwerking op jouw verschillende onderzoeks – en werkgebieden?

Labels:

Sluiten